Ara
MEVLANA KOORDİNATÖRLÜĞÜ

# 2020-2021 Mevlana Değişim Programı Duyurusu #

02.03.2020 12:32
2020-2021 MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI DUYURUSU
2020–2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mevlana Programı Öğrenci Değişimi ve Yurtdışından Gelen Öğretim Elemanı Hareketliliği için başvurular 17 Şubat-13 Mart 2020 tarihleri arasında kabul edilecektir.
 
Başvuru sonuçları Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir.
 
ÖĞRENCİ BAŞVURU ŞARTLARI
 1. Mevlana Değişim Programına başvuracak olan Ön Lisans ve Lisans Öğrencilerinin 2.50, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerinin ise 3.00 akademik ortalamaya sahip olmaları gerekmektedir.
 2.  
 3. Ön lisans ve lisans programlarının hazırlık ve birinci sınıfında okuyan öğrenciler ile hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemlerinde bulunan yüksek lisans ve doktora öğrencileri, esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl için bu programdan faydalanamazlar.
 4.  
 5. Başvuracak öğrenciler en fazla iki üniversite tercih edebilirler. Başvuru için Aday Öğrenci Başvuru Formu doldurulmalıdır.
 6.  
 7. MŞÜ’den gidecek olan öğrenciler başvuru formunu ve transkript belgesini son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Mevlana Değişim Programı Ofisine teslim etmelidir. MŞÜ’ye gelecek öğrenciler ise ilgili evrakları taratıp mevlana@alparslan.edu.tr adresine göndermelidir.
 8.  
 9. Öğrenci değişimi en az bir, en fazla iki yarıyıl süre ile gerçekleşeceğinden başvuru esnasında tercih edilen dönemler açıkça belirtilmelidir. (Güz – Güz + Bahar – Bahar gibi)
 10.  
YURTDIŞINDAN GELEN ÖĞRETİM ELEMANI BAŞVURU ŞARTLARI
 1. Başvuru için Öğretim Elemanı Bilgi Formu doldurulup, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar mevlana@alparslan.edu.tr adresine gönderilebilir.
 2.  
 3. Öğretim Elemanı Değişimi iki haftada gerçekleşeceğinden başvuru esnasında tercih edilen tarih aralığı Öğretim Elemanı Bilgi Formunda açıkça belirtilmelidir.
 4.  
Detaylı bilgi için bizi arayabilir (436 249 49 49 – 2651) ya da Mevlana Değişim Programı sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Detaylı bilgi Yök Mevlana sayfasını inceleyebilirsiniz (mevlana.yok.gov.tr)

DUYURULAR